top of page
Psycholog Wodzisław Śląski, Rybnik

Psychoterapia dzieci

 
 
 
 

Bezpieczna i przyjazna terapia da Twojemu dziecku szansę na poprawę relacji z rodziną i rówieśnikami, zwiększy koncentrację oraz pomoże mu zapanować nad emocjami. 

psycholog dziecięcy.jpg
TREATMENT
Psycholog dziecięcy

Zauważyłeś zmianę w zachowaniu lub nastroju swojego dziecka?

 
 

Twoje dziecko jest żywiołowe i ma wybuchowy charakter? Panie z przedszkola, szkoły zwracają Ci często uwagę na jego zachowanie?

Potrzebuje dużo stymulacji, aby zasnąć lub jest bardzo niespokojne podczas codziennych czynności?

Jest lękliwe, moczy się w nocy, często skarży na ból brzuszka, nie potrafi się z Tobą rozstać?

Ma problemy z jedzeniem, snem lub nauką w szkole?

Twoje dziecko ma kłopoty w kontaktach z rówieśnikami, bądź rodzeństwem? Trudności adaptacyjne w przedszkolu, szkole?

Jest obojętne, utraciło zainteresowanie codziennym życiem? Jest apatyczne?

Boisz się, że to może być coś więcej?

 
 

Martwisz się, że może to być coś więcej niż tylko trudny okres w rozwoju? Być może czujesz, że zaczynasz już tracić cierpliwość, a pomysły na rozwiązanie problemu zaczynają się kończyć, to powoduje ciągle rosnącą niepewność, i strach o przyszłość Twojego dziecka.

Psycholog Rybnik
Psycholog dziecięcy
 

Skorzystanie z pomocy psychologa, nie znaczy, że zawiodłeś jako rodzic. Wręcz przeciwnie, pokazuje Twoją troskę. Psycholog dziecięcy to korzyść nie tylko dla dziecka, ale dla was jako rodziców. Dzięki psychoterapii porozmawiacie, podzielicie się obawami i otrzymacie profesjonalne porady od doświadczonych terapeutów, które dodają wam pewności siebie w zmaganiu się z problemami.

psycholog dziecięcy (2).jpg

Co mówią rodzice, którzy u nas byli?

 
 
 
 
 
 
 
Pani psycholog cierpliwie i spokojnie wyjaśniła nam dlaczego mała tak się zachowuje 

Witam, Jestem mamą 13-letniej Kasi i 4-letniej Julki. Zglosiliśmy się z mężem do pani Marty ze względu na problemy z 4-letnią córeczką, której histeria doprowadzała całą rodzinę do rozpaczy. Pani psycholog cierpliwie i spokojnie wyjaśniła nam dlaczego mała tak się zachowuje podpowiedziała jak się zachowywać wobec niej. Po kilku dniach moja córeczka zaczęła grzecznie chodzić spać o wyznaczonych porach i stosować się do zasad w domu. Pani Marta dodała nam pewności siebie w zmaganiu się z dzieciakami. Podoba mi się to, że ona nie ocenia, nie krytykuje, choć kiedy trzeba to w stanowczy i klarowny sposób tłumaczy co nalaży a czego nie należy robić. Obawiałam się bardzo tej wizyty, zupelnie niepotrzebnie. Gorąco polecam! Lepiej skorzystać z fachowej porady niż samemu przecierać znane ekspertom szlaki:)

Anonim

 
 

Korzystając z podejścia psychodynamicznego, poznawczo-behawioralnego i systemowego, pomogliśmy wielu dzieciom i nastolatkom poradzić sobie z silnymi uczuciami, znacząco polepszyć relację z rodziną i rówieśnikami,  odzyskać radość i chęć do nauki i zabawy. W okresie dzieciństwa i dorastania stawiamy na terapię rodzinną i pracę terapeutyczną w grupach, co powoduje, że nasza terapia ma wyjątkowo wysoką skuteczność.

Dzięki terapii w Przystani nie tylko dowiesz się, co należy zrobić, a czego nie, ale wypracujesz w domu porozumienie i relację, która spowoduje, że każdy będzie czuł się ważny, kochany i szanowany.

Czas 1 sesji : 50 min
Cena: 180-200 zł

Tutaj, my możemy pomóc
8.png
Dopasowanie
Nie dasz rady przyjechać? Spotkaj się z nami online.
9.png
Elastyczność
Szybkie terminy. Sesje dzienne i wieczorne.
10.png
Komfort
Wygodna lokalizacja z parkingiem, przyjemnie zaaranżowana i uspokajająca przestrzeń.
TREATMENT

Jakie korzyści niesie psycholog dziecięcy?

 
 
 
 
 

Pomoc małemu dziecku to dla niego szansa na spokojny, niepowikłany okres dorastania.

Jasne zasady w domu, które dają poczucie bezpieczeństwa i harmonii.

Twoje dziecko poprawi kontakty z rówieśnikami i rodzeństwem.

Zmniejszona liczba wybuchów emocji, ponieważ dziecko nauczy się lepiej je wyrażać.

Zrozumiesz potrzeby i zachowania dziecka oraz dowiesz się jak odpowiednio na nie reagować.

Będziesz czuł, że jesteś bliżej swojego dziecka, bo lepiej je rozumiesz i potrafisz mu pomóc.

  • Po co jest terapia rodzinna?
    Terapia rodzinna pomaga wszystkim członkom rodziny, szczególnie dzieciom i nastolatkom. Gdy jeden z członków rodziny ma problemy, cierpi cała rodzina. Wówczas terapia przynosi ulgę i pomaga wyjść z kryzysu, oferując szansę na lepsze życie.
  • Jak wygląda terapia rodzinna?
    Jest elastyczna. Na pierwsze spotkanie zapraszamy całą rodzinę, by każdy podzielił się swoją perspektywą problemu. W kolejnych spotkaniach może uczestniczyć cała rodzina, para rodzicielska bez dzieci, same dzieci lub poszczególni członkowie rodziny, w zależności od potrzeb i celu terapii. Dzieci w trakcie spotkania mają do dyspozycji zabawki i kredki, a terapeuta dba, aby atmosfera była przyjazna i bezpieczna dla każdego.
  • Jak wygląda wizyta u psychologa dziecięcego?
    Najczęściej na pierwsze spotkanie zapraszamy całą rodzinę dziecka, która z nim mieszka. Każdy członek rodziny dzieli się swoimi obawami i tym, co go sprowadza do gabinetu. Młodsze dzieci czasem w trakcie spotkania korzystają z kąciku zabaw. Zdarza się, że część spotkania rodzice rozmawiają bez dziecka lub dziecko bez rodziców, jeśli wyrażają taką potrzebę. Spotkania są dopasowane do potrzeb konkretnej rodziny. Można zabrać rysunki dziecka, jego ulubione zabawki, dotychczasową dokumentację medyczną, psychologiczną, opinie ze szkoły. Spotkania odbywają się w przyjaznej atmosferze, bez presji, aby dziecko mówiło, jeśli się krępuje. Ważne by miało pozytywne doświadczenie. Każde dziecko buduje zaufanie w innym tempie, czasem potrzeba kilku spotkań, by się otworzyć.
  • Psycholog dziecięcy do jakiego wieku?
    W Przystani pracujemy z dziećmi od urodzenia do dorosłości. Im młodsze dziecko, tym więcej współpracujemy z rodzicami, ponieważ to oni są najbliższymi osobami, do których dziecko ma zaufanie. Nie tworzymy konkurencji dla rodziny, lecz wspieramy ją w rozwoju.
  • Terapia indywidualna czy grupowa?
    Dylemat ten pomagamy rozwiązać na konsultacjach poprzedzających terapię. Zazwyczaj terapia grupowa jest odpowiednia dla osób z nieśmiałością, niską samooceną, samotnością, trudnościami w relacjach, problemami w związkach, nerwicą lękową oraz doświadczeniem dorastania w rodzinie z problemem uzależnienia. Wszystko zależy od problemów i celów, z jakimi zgłasza się pacjent.
  • Jak wygląda terapia indywidualna?
    To regularne spotkania pacjenta z terapeutą, podczas których rozmawiają na temat problemów pacjenta, jego zasobów i wzorców w relacjach z bliskimi. Pacjent dzieli się swoim życiem, a terapeuta swoimi spostrzeżeniami i rozumieniem. To złożony i dynamiczny proces, wymagający ciężkiej pracy obu stron. Każda terapia jest unikalna, dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.
  • Czym różni się coaching od terapii?
    Coaching nie jest psychoterapią, nie diagnozuje i nie leczy. To proces ukierunkowany na odkrywanie i rozwijanie Twojego potencjału. Koncentruje się na wykorzystaniu Twoich mocnych stron, aby pomóc Ci osiągnąć sukcesy, poprawić jakość życia i odnaleźć spełnienie w różnych aspektach.
  • Jak wygląda relacja Coacha z klientem?
    Opiera się na partnerskiej rozmowie, w której coach, korzystając z głębokiej wiedzy psychologicznej i technik pracy. Staje się on Twoim wykwalifikowanym partnerem, z którym wspólnie analizujecie potrzeby i nakreślacie cele, a coach wspiera Cię w odkrywaniu i rozwijaniu Twoich możliwości.
  • Co to jest Coaching?
    To forma wsparcia oparta na dialogu między Klientem a Coachem, skoncentrowana na rozwoju i poprawie jakości życia. Jest to przestrzeń, w której pracuje się nad tym, co „tu i teraz”. Coaching wspiera w życiowych zmianach osobistych i zawodowych. Coaching pomaga również utrzymać efekty po odbytej psychoterapii.
  • Jak długo trwa proces coachingu?
    Proces coachingowy jest krótkoterminowy – to zwykle od 3 do 10 spotkań.
  • Jak wygląda terapia grupowa?
    To regularne spotkania w małej, stałej grupie, gdzie wszyscy uczestnicy zobowiązują się do zachowania dyskrecji. Podczas sesji, członkowie grupy dzielą się swoimi problemami i emocjami, sprawdzają, jak są odbierani przez innych, oraz ćwiczą nowe umiejętności psychologiczne. Grupa działa jak lustro, pozwalając przyjrzeć się sobie i swojemu wpływowi na innych oraz jak inni wpływają na nas. Nad procesem czuwa dwójka terapeutów, która dba o zachowanie zasad etyki w grupie, pogłębia pracę pacjentów i inspiruje grupę do rozwoju oraz zmian. Terapia grupowa potrafi być bardzo angażująca, interesująca i wzruszająca.
  • Terapia grupowa kiedy?
    Jesteś nastolatkiem lub młodym dorosłym wchodzącym w dorosłe życie. Interesuje Cię praca w grupie i chcesz bardziej otworzyć się na innych. Jeśli korzystałeś już z terapii indywidualnej. Chcesz poprawić swoje relacje z rodziną, przyjaciółmi lub współpracownikami.
  • Terapia grupowa czy indywidualna?
    Dylemat ten pomagamy rozwiązać na konsultacjach poprzedzających terapię. Zazwyczaj terapia grupowa jest odpowiednia dla osób z nieśmiałością, niską samooceną, samotnością, trudnościami w relacjach, problemami w związkach, nerwicą lękową oraz doświadczeniem dorastania w rodzinie z problemem uzależnienia. Wszystko zależy od problemów i celów, z jakimi zgłasza się pacjent.
  • Kiedy terapia małżeńska nie ma sensu?
    Zawsze warto skorzystać z konsultacji dla par, gdzie terapeuta dobierze odpowiednią formę terapii. Czasem najlepszym wyborem będzie terapia par, a czasem indywidualna terapia dla każdego partnera. Przeciwwskazaniem do terapii par jest aktywny romans jednego z partnerów bez intencji jego zakończenia.
  • Terapia małżeńska razem czy osobno?
    To zależy od wielu czynników między innymi, na jakim etapie życia jest para, czy ma dzieci, czy razem mieszkają, czy jedna ze stron ma romans, itd. Ten dylemat rozstrzygamy na konsultacji wstępnej, doradzając najlepszą formę terapii dla danej pary.
  • Jak wygląda terapia małżeńska?
    To regularne spotkania z terapeutą/terapeutami, gdzie każdy partner opisuje sytuację ze swojej perspektywy oraz jest zachęcany do wyrażania uczuć i potrzeb. Terapeuta prowadzi rozmowę, pomagając odkryć przyczyny problemów w związku i wspólnie je rozwiązać. Efektem terapii jest lepsze zrozumienie siebie i partnera, poprawa komunikacji oraz poczucie bliskości i spełnienia w związku.

Psycholog dziecięcy

 
 
bottom of page